تاریخچه فعالیت

شرکت پنجره سام آریا سومین خط تولید در زمینه در و پنجره بوده است که توسط این مجموعه در سال ۱۳۸۶ راه ‏اندازی شد. موسس این شرکت، جناب آقای تایوردی خلیل زاده ، از سالیان قبل در صنعت ساختمان و مصالح فعالیت گسترده ‏ای داشته و اولین کارخانه آجر ماشینی را در شمال غرب کشور در شهرستان خوی تاسیس کرده بودند. شرکت ساختمانی ایشان در زمینه‏ های ساخت راه، فرودگاه، اسکله، سد فعالیت گسترده‏ ای در سطح کشور داشته است و نهایتا ایشان در سال ۱۳۸۲ موافقت اصولی برای راه ‏اندازی خط تولید شیشه دو جداره و پنجره یو.پی.وی.سی و آلومینیوم را دریافت و این کارخانه را در شهرستان خوی راه‏ اندازی کرد.
همچنین در سال ۱۳۸۶ یک خط تولید جهت تولید پنجره یو.پی.وی.سی در تبریز به همراه شرکا و همزمان خط تولید پنجره سام آریا به‏ صورت خانوادگی در تهران با ماشین‏ آلات جوش چهارسر و اتوماتیک الوماتک آلمانی راه‏ اندازی شد و در سال‏ های بعد امکانات بیشتری از جمله ماشین‏ آلات خم کاری وخط تولید پنجره آلومینیوم نیز به خدمات و محصولات اضافه شد. دوستان و همکارانی که در ابتدای دهه ۸۰ وارد بازار در و پنجره یو.پی.وی.سی و شیشه دوجداره شدند و از پیشکسوتان این صنف هستند به یاد دارند که نبود پروفیل داخلی، و نیز پشتیبانی خوب شرکت‏ های اروپایی باعث شده بود که اکثر دوستان از جمله ما از مواد اولیه و ماشین ‏آلات اروپایی استقبال کنیم و همچنین در کنار قرارداد خرید، به آموزش در محل کارخانجات مبدا که معمولا آلمان بود، اقدام کنیم و تمام دوستانی که در آن زمان در آلمان آموزش دیدند و از جمله ما، هم اکنون نیز با هر پروفیل مصرفی ، بهترین کیفیت خروجی را دارند و چراغ راه دیگر همکاران جدید الورود هستند.

از محصولات این شرکت پنجره یو.پی.وی.سی با پروفیل مرغوب ایرانی ویستا بست در انواع اشکال و با خم های کمانی و قوسی ویتریتی در انواع رنگ ها و لمینیت ها، به ‏همراه شیشه دو جداره و سه جداره می ‏باشد. همچنین پنجره آلومینیومی با انواع پروفیل در این کارخانه تولید می ‏شود و نیز توری‏ های فیکس یو.پی.وی.سی و آلومینیوم و توری ‏های پلیسه ‏ای آلومینیوم با تنوع رنگ با کیفیت بالا در حال تولید است. در کنار محصولات فوق که با خدمات نصب بسیار عالی به مشتریان عرضه می ‏شود، خدمات مختلفی نیز به همکاران پنجره‏ ساز ارائه می ‏شود؛ از جمله این خدمات اجرای انواع خم‏کاری پروفیل و اجرای انواع رنگ روی پنجره و سفارشات انواع توری و همچنین تولیداتی مانند پرده ‏های متنوع برای شیشه دوجداره با قابلیت ‏های مختلف است.
شرکت پنجره سام آریا در خصوص کیفیت محصولات خود وسواس بسیاری دارد و از این جهت مواد اولیه مورد نیاز خود را از بهترین و خوشنام‏ ترین شرکت‏ ها تامین می‏ کند. این شرکت در کنار استانداردهای بالای مواد اولیه، در شرف اخذ گواهی استاندارد پنجره تولیدی خود می‏باشد، نمونه ‏های تولیدی این شرکت دائما در آزمایشگاه شرکت ویستا بست کنترل شده و همواره تاییدیه اخذ کرده است. در زمینه اجرای رنگ نیز با بهره‏ گیری از اتاق رنگ استاندارد، جزو معدود شرکت‏ های دارای گواهینامه تایید کیفیت اجرا از شرکت ZOBEL آلمان می ‏باشیم‏. همچنین به ‏عنوان تولیدکننده برتر صنف در و پنجره سال ۹۳ در تهران توسط سازمان صنایع انتخاب شده ‏ایم .

در زمینه تامین پروفیل آلومینیوم از شرکت ALUNOVUM اخذ نمایندگی شده و از امکانات فنی، آموزشی و کنترل کیفی این شرکت در تولید پنجره و اجرای نما بهره ‏مند شده‏ ایم. کیفیت بالا و طراحی آلمانی آقای ETZEL خروجی بسیار مرغوبی به ما داده است. نمونه کار طراحی و اجرای ایشان سازه فوقانی برج میلاد و چند پروژه به نام در کشور می باشد.

در بخش پروفیل یو.پی.وی.سی، از ابتدای کار تاکنون سام آریا با شرکت ویستا بست قرارداد داشته است و در حال حاضر نیز ضمن رضایت کامل از آن، قصد داریم استفاده از این پروفیل را ادامه دهیم.
همچنین از بهترین یراق ‏آلات آلمانی یعنی GU و ROTO استفاده می‏ کنیم و برای گالوانیزه مصرفی بنا به مشخصات پروژه از تنوع ضخامت و شکل بهره می‏ بریم و به جرات می‏ توانیم ادعا کنیم که تنها شرکتی هستیم که گالوانیزه متناسب با سایز و شکل پنجره ساخته شده با پروفیل ویستا بست را استفاده می ‏کنیم. گالوانیزه ‏های خاص از جمله ضخامت ۲ میلی متر U شکل از مجموعه آهن و فولاد جهان تامین می ‏شود، ولیکن گالوانیزه‏ های قوطی این شرکت از آلمان وارد و از نوع گالوانیزه سرد می‏ باشد که در بین همکاران بی نظیر است.
رنگ مصرفی پروفیل یو.پی.وی.سی از نمایندگی شرکت Zobel آلمان تامین می‏ شود و شیشه‏ های مصرفی عموما تولید مجموعه دیگر این شرکت می باشد و البته از تولیدات با کیفیت شرکت آبنوس نیز استفاده می‏ کنیم.

نظر به توجه فوق ‏العاده به کیفیت و تلاش مضاعف در این جهت و استفاده از بهترین مواد اولیه و کنترل ‏های دائمی‏، همچنین تولید بر اساس محاسبات و مشخصات هر پروژه که گاهی این موضوع مهم در شرکت‏ های همکار فراموش می ‏شود، توانسته‏ ایم محصولات با کیفیت و با استاندارد بالایی به مشتری ارائه کنیم. ماشین ‏آلات مناسب و کنترل کیفیت محصول در این مسیر کمک بسیاری به ما کرده و نتیجه این رفتار آن بوده است که خدمات پس از فروش ما تقریبا کاری برای انجام دادن ندارد. در مقایسه خود با استاندارد جهانی، بدون مبالغه در سطح بالایی به استانداردها توجه می ‏کنیم، به ‏طور مثال در موضوع کوچکی مانند بسته ‏بندی نیز که در ایران در اکثر شرکت ‏ها مغفول مانده است، حتی به مواد اولیه بسته‏ بندی هم دقت کرده و از فوم خاص استفاده می‏ کنیم.